برگزاری جلسه منتخبین شورای مرکزی انجمن های علمی فرهنگی
تاریخ انتشار: شنبه، 10 آذر 1397 09:13:31

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی بینالود مشهد برابراعلام قبلی جلسه منتخبین شورای مرکزی انجمن های علمی  در تاریخ دوشنبه پنجم آذر97 با استقبال پرشور دانشجویان منتخب در ساعت 9.30 در محل سالن شورای موسسه آغاز گردید.

در ابتدای جلسه مدیریت فرهنگی و روابط عمومی موسسه ضمن بیان گزارش کار انجمن های علمی در سال تحصیلی گذشته، بر اهمیت و نقش مهم و تأثیر گذار انجمن های علمی تأکید نموده و هدف ازتأسیس انجمن‌های علمی را ایجاد زمینه‌های مناسب برای شكوفایی استعدادها و بروز خلاقیت علمی دانشجویان در جهت تقویت فضای علمی دانشگاه وافزایش مشاركت جمعی و داوطلبانه آنان در فعالیت‌های علمی، بیان نمودند.

مدیرفرهنگی و روابط عمومی موسسه، یزدان بخش ضمن تشریح چگونگی تنظیم اساسنامه انجمن، مواردی از آیین‌نامه تأسیس و فعالیت انجمن‌ها و اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی را به شرح ذیل بیان نمود.

انجمن‌های علمی مجاز به هر گونه فعالیت علمی در تمامی عرصه‌های مرتبط با رشته و حوزه تخصصی خود هستند (و البته غیر سیاسی، غیر حزبی و غیر صنفی) و حسب مورد مجاز به فعالیت‌هایی با ابعاد سیاسی و صنفی با رویكرد علمی و تخصصی می‌باشند.

حیطه های ورود انجمن شامل طیف وسیعی ازفعالیت آموزشی، رویداد علمی، تولید و نشر محتوای علمی، فعالیت پژوهشی، کارآفرینی، خلاقیت علمی، گفت‌وگوی علمی و تخصصی، ارتباطات و همکاری‌های علمی، بازدید و .... است و هر انجمن می تواند از علم و تجربه یکی از استادان گروه خود به عنوان استاد مشاور استفاده نماید.

در ادامه جلسه، پس از پاسخ دادن به پرسش ها توسط مدیر فرهنگی و روابط عمومی، دانشجویان منتخب شورای مرکزی انجمن های علمی گروه های مختلف آموزشی ضمن بیان دیدگاه ها، به معرفی اجمالی خود پرداخته  و سپس رأی گیری کتبی انجام گرفته و دبیران منتخب به شرح ذیل مشخص و تعیین گردیدند:

1. گروه مدیریت بازرگانی، ندا جمعه طرقبه

2. گروه حسابداری، محدثه شهرکی

3. گروه زبان انگلیسی، مهلا نعمتی

4. گروه شهرسازی، زهره دلقندی

5. گروه علوم ورزشی، بهروز جواهری

6. گروه گردشگری، نجمه اله بیگی مقدم

7. گروه مهندسی عمران، محمد صالح صابری

8. گروه مدیریت صنعتی، زهرا اخلاقی

لازم به یادآوری است انجمن علمی روانشناسی و انجمن علمی کارآفرینی در ماه های قبل تشکیل گردیده است و در رشته های معماری، مهندسی فضای سبز و حقوق نیز به علت به حد نصاب نرسیدن متقاضیان انجمن علمی تشکیل نگردید.