نشست هماهنگی جشنواره آموزشی- فرهنگی «رهوا» برگزار شد فرهنگی
تاریخ انتشار: شنبه، 3 آبان 1399 07:32:27

با حضور نمایندگان دانشگاه های استان؛
نشست هماهنگی جشنواره آموزشی- فرهنگی «رهوا» برگزار شد
نشست هماهنگی جشنواره استانی «رهوا» با حضور مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دبیر ستاد ازدواج دانشجویی و معاونین ومدیران فرهنگی دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش روبط عمومی ستادازدواج دانشجویی استان در این نشست که ششم مهرماه در محل دانشکده پرستاری برگزار شد، حجت الاسلام سیدمحمود طباطبایی، مسئول دفتر نهادرهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به رسالت ستاد ازدواج دانشجویی در زمینه آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان و تحکیم بنیان خانواده، گفت: تاکنون این وظیفه به صورت حضوری انجام می شده است اما در شرایط کنونی و اپیدمی کرونا این رسالت به صورت مجازی پیگیری می شود.
وی با تأکید بر اینکه ازدواج به عنوان یک نیاز طبیعی، تعطیل یا محدودیت بردار نیست، افزود: در همین شرایط هم که ازدواج یا برگزاری مراسم ها ممنوع است، عده ای با ابتکار عمل، تهدید را به فرصت تبدیل و اقدام به ازدواج کرده اند که می توانند به عنوان الگو به سایر دانشجویان معرفی شوند.
حجت الاسلام طباطبایی تصریح کرد: در جشنواره «رهوا» مطابق نیازسنجی های صورت گرفته توسط کمیته علمی، تلاش شده است تا مخاطب، مهارت های لازم برای انتخاب آگاهانه و تصمیم گیری در زمینه های مختلف زندگی را کسب کرده و در مسیر رشد و تعالی قرار گیرد.
مهدی غلامی مقدم، مسئول کمیته علمی ستاد نیز با اشاره به پیشینه موفق ستاد ازدواج دانشجویی استان در زمینه آموزش مهارت های زندگی، تأکید کرد: شرایط کنونی کشور نباید ما را از ادامه فعالیت ها منصرف کند.
وی در ادامه به تشریح جزئیات نهمین جشنواره مسیر خوشبختی با عنوان «رهوا» پرداخت و گفت: این جشنواره برای همه دانشجویان اعم از مجرد و متأهل برنامه ریزی شده و به لحاظ محتوایی نیز از جامعیت خوبی برخوردار است.
در پایان این نشست، نمایندگان دانشگاه های مختلف استان به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پیرامون برگزاری هر چه بهتر و پربارتر جشنواره پرداختند.