معرفی موسسه آموزش عالی بینالود مشهد

مؤسسه آموزش عالی بینالود مشهد از مهرماه سال 1384 و بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و زیرنظر مستقیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شهر مشهد مقدس با 68 دانشجوی جوان و سرزنده، مسیر آموزش عالی را با اساتید و کارکنانی تلاشگر آغاز نمود و در حال حاضر با حدود سه هزار دانشجو در 31 رشته - گرایش در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه های فنی و مهندسی، معماری و شهرسازی، حسابداری، مدیریت، تربیت بدنی، زبان انگلیسی، کشاورزی و منابع طبیعی فعالیت خود را همچنان پرشور، ادامه می دهد.

این گسترش ها بی شک نیازمندی مجموعه را به داشتن ساختمانهای جدید آموزشی، اداری و کارگاه ها و آزمایشگاه های متعدد به همراه داشته و هم اکنون پردیس مؤسسه شامل حوزه مدیریت و کلاسهای درسی، آزمایشگاه، سایت های کامپیوتری و اینترنت، کتابخانه، سالن اجتماعات و سلف سرویس و سالن ورزشی بالغ بر پانزده هزار متر مربع می باشد که در برنامه توسعه، فاز دوم ساختمان پردیس با زیربنای پنج هزار مترمربع در حال تکمیل و بهره برداری است.

مؤسسه آموزش عالی بینالود مشهد از لحاظ موقعیت مکانی در نزدیکی منطقه خوش آب و هوای طرقبه واقع شده است. منطقه ییلاقی طرقبه با طبیعتی ویژه، یکی از مراکز مهم توریستی استان خراسان رضوی به شمار می رود که این ویژگی به همراه سهولت در آمد و شد دانشجویان و اساتید، بینالود را به مرکز آموزشی متفاوت از حیث مکانی تبدیل نموده است.

لازم به ذکر است پذيرش دانشجو در اين مؤسسه مانند ساير دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري توسط سازمان سنجش آموزش کشور و از طريق آزمون سراسري صورت مي پذيرد و پذيرفته شدگان از مرحله ثبت نام تا مرحله فراغت از تحصيل از کليه جهات آموزشي، دانشجويي، انضباطي، پرداخت شهريه و ... تابع مقررات مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي باشند.

 

مؤسسه آموزش عالی بینالود مشهد به دلایل زیر مورد انتخاب و استقبال دانشجویان واقع می شود:

- درجه بالای علمی اساتید

- امکان ادامه تحصیل دانشجویان در مقاطع بالاتر در دانشگاه های کشور

- گستردگی فضاهای آموزشی و محوطه باز مؤسسه و انطباق با استانداردهای روز (20 هزار متر مربع فضای آموزشی)

- ایجاد فرصت هایی برای استفاده دانشجویان از پتانسیل ها، از جمله فعالیت واحد ارتباط با صنعت و کارآفرینی جهت تسهیل معرفی و ورود دانشجو به فضاهای کاری و کسب رتبه اول کشوری بین دانشگاه های غیر انتفاعی در اعزام دانشجو به واحدهای صنعتی

- سهولت در رفت و آمد (سرویس رفت و برگشت رایگان)

- سالن ورزشی و غذاخوری اختصاصی و پارکینگ رایگان

- استفاده از امتیاز وام تا سقف کل شهریه

- سفر کوتاه در طول تحصیل و استفاده از آب و هوای پاک